خانه / ازدواج / نشانه های عشق و عاشقی

نشانه های عشق و عاشقی

نشانه های عشق و عاشقی

پرچم قرمز و چراغ سبز – سیگنالهای عشق

نشانه های عشق و عاشقی
نشانه های عشق و عاشقی

سیگنالهای عشق : قرار ملاقات با افراد جدید درست مثل رانندگی کردن در یک جاده ناشناخته است: شما می بایست به خوبی بدانید چه موقع باید پای خود را روی ترمز بگذارید، چه زمان با احتیاط برانید، و چه زمان هم می توانید به صندلی خود تکیه داده و پدال گاز را فشار دهید. برای اینکه به شما کمک کرده باشیم تا با فراخ بال مناظر کنار جاده را تماشا کنید، از چندین متخصص در این زمینه کمک گرفتیم تا راه و روش رانندگی مطمئن را به شما آموزش دهیم.

چراغ قرمز: از سرعت خود بکاهید، خطر در کمین است!

مراقب مشکلات احتمالی مردهای تازه وارد باشید.

چراغ قرمز#۱: حرکت با سرعت بالا؛

“بیل میشل” محقق شخصی و نویسنده کتاب: “با حقیقت روبرو شوید” ( انتشارات ایگلز نست، ۲۰۰۱) گوشزد می کند که “باید مراقب سرعت رابطه باشید.” سعی کنید در چند قرار ملاقات اولیه طرف خود را از طریق مطرح نمودن سؤالات متعدد بهتر بشناسید.

می توانید پرسش هایی از این دست را مطرح کنید: کجا بزرگ شدی؟ پدر و مادرت چه کاره هستند؟ خواهر و برادر داری؟ آنها چطوری هستند؟ ما می توانیم با توجه به پاسخ هایی که آقا به سؤالاتمان می دهد او را بهتر بشناسیم و اطلاعات گسترده ای در موردش بدست اوریم. “میشل” در ادامه صحبت های خود اضافه میکند که “مردم دوست دارند در مورد خود با دیگران صحبت کنند.” اگر در پاسخ دادن تعلل کرد، بهتر است جانب احتیاط را در مورد او بیشتر رعایت کنید.

چراغ قرمز#۲: “قرار ملاقات در اتوبان های وسیع؛

“رنا توماس”  نویسنده کتاب “بانوان رئیس اتحادیه صنف آقایون” معتقد است: “زمانیکه با کسی قرار ملاقات فیکس می کنید، اگر از طریق اینترنت با او آشنا شده اید و یا او را تا کنون ندیده اید، می بایستی در یک زمان مناسب در طول روز و در مکانی عمومی او را ملاقات کنید.

به عنوان مثال رستوران، کافی شاپ، و یا یک پاساز بزرگ گزینه های مناسبی به شمار می روند.” همچنین برای اطمینان بیشتر، می توانید با یکی از دوستان خود سر قرار حاضر شوید. او نباید شکایت کند که تنهاست و شما نمی توانید دوستتان را همراه بیاورید، خوب است که برای شما ارزش قائل شود، چراکه حق شماست که احساس آرامش کنید.

” میشل” در ارتباط با این مقوله به شدت توصیه می کند که حتی الامکان از قرارهای اینترنتی دوری کنید. اما اگر به هر حال دست تقدیر شما را به سمت یک چنین شرایطی روانه کرد، هیچ موقع اطلاعات شخصی نظیر آدرس منزل، شغل، سن و به ویژه شماره تلفن خود را در اختیار آنها قرار ندهید. (ممکن است فرد مخاطب به اندازه خودتان معصومیت و صداقت نداشته باشد و از روی شماره تلفن، آدرس و بیسیاری دیگر از مشخصات شخصی شما را پیدا کند.)

اگر ارتباط شما صمیمانه تر شد، میتوانید از طرف مقابل درخواست کنید تا از طریق اینترنت نامه ای برای شما بفرستد و شما را بیش از این با شخصیت و خصوصیات فردی اش آشنا نماید؛ سپس می توانید از داخل پروفایل او به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنید و حتی عکس او را نیز ببینید. اما اگر او از انجام چنین کاری امتناع ورزید، بدون هیچ تعللی برایش پیغام خداحافظی بفرستید.

چراغ قرمز#۳: پاسخ های نامفهوم و مبهم؛

نسبت به پاسخ ها و بهانه های مبهم مانند: “من سرم خیلی شلوغ است” ، یا “واقعا آخر هفته درگیر هستم” (به ویژه اگر تکرار آنها به صورت مکرر باشد) شک کنید. فرض کنید با آقایی در حال گفتگوی تلفنی هستید، ناگهان شماره دیگر او زنگ می زند و طوری با تلفن صحبت می کند که شما متوجه گفته هایش نشوید؛ این مثال یکی از رایج ترین موارد مشکل زاست و قطعاً مسئله حادی در ورای آن نهفته است. همچنین اگر آقا تنها شماره تلفن همراهش را به شما بدهد،

باز هم باید به او مشکوک شوید. به طور حتم یک شخص دیگری (مانند همسر) در زندگی او وجود دارد که نمی تواند به راحتی با شما تماس داشته باشد. اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید و می خواهید با طرف مقابل به نتیجه برسید، در وهله اول باید بتوانید به راحتی با هم گفتگو کرده و تماس حاصل نمایید. شاید در همان ابتدای رابطه به طور آنی نتوان به یک چنین نتیجه ای دست پیدا کرد، اما به هر حال با عمیق تر شدن رابطه باید چنین پیوندی در وجود شما شکوفه کند.

چراغ قرمز#۴: بازگشت به ارتباط قبلی؛

اگر نمی دانید که با ارتباط گذشته خود چه کنید، بهتر است زیاد تعجیل نکنید و کمی فرصت به خودتان بدهید. “میشل” معتقد است : “برای پر کردن فضای خالی رابطه قبلی بیش از اندازه عجله به خرج ندهید، در آن صورت مجبور می شوید به عنوان یک فرد خارجی به رابطه ای که چندی پیش اهمیت زیادی برای آن قائل بودید، نگاه کنید.” شاید جالب به نظر نرسد اما مطمئن باشید که اگر بخواهید صرفاً برای فرار از تنهایی قرار ملاقات بگذارید،

کارتان به هیچ کجا نخواهد رسید. در ضمن پیدا کردن فرد ایده آل آن هم با سرعت نور امری است که به ندرت جامه عمل به خود می گیرد. شما نیاز به زمان دارید تا بتوانید یک مرد را به خوبی بشناسید. در این فاصله می توانید ارتباط خود را با دوستان دخترتان بیشتر کنید و یا اینکه تنهایی به پیاده روی بروید.

چراغ قرمز#۵: احساس ناامیدی؛

اگر فشار بیش از اندازه ای بر روی شما وارد شود، آنگاه تصمیم های نابخردانه ای اتخاذ خواهید کرد. به عنوان مثال ممکن است مرد نامناسب را انتخاب کنید و یا اینکه در رابطه ای باقی بمانید که نهایتا به هیچ کجا نمی رسد. لازم به ذکر است که تا جایی که امکان دارد باید از مردهایی که به صورت بالفطره بد زبان هستند و شما را مورد آزار و اذیت فیزیکی و زبانی قرار می دهند، دوری کنید. هزاران هزار نفر در انتظار شما هستند فقط کافی است پیوندهای گسستنی را ببرید و به جلو پیش روید.

چراغ سبز: آماده پذیرایی از عشق حقیقی شوید

اگر نکات مثبت زیر از نقاط بارز مردی که با او ملاقات می کنید، باشد، مطمئناً که او یک مرد حقیقی بوده و ایده آل شما است:

چراغ سبز#۱: توجه و علاقه؛

کسی که توجه خالص خود را نثار ما می کند به طور قطع محافظ همیشگیمان خواهد بود. این امر شامل موارد مختلف از جمله ظریف کاری هایی نظیر باز کردن درب اتومبیل برای شما و گفتن نکات مثبت و صادقانه و صمیمی در مورد افراد فامیل و شیوه زندگی تان می باشد.

اما چیزی که واقعاً به صورت یک خصوصیت بارز نمود می کند، عمل به گفته هایش است. در صورتی که برنامه هایش تغییر کند، باید حتما شما را در جریان قرار دهد. اگر قرار باشد که ساعت ۸ شما را برای صرف شام ملاقات کند، اما کارهای اداری باعث شود که ۲۰ دقیقه تاخیر داشته باشد، باید به شما زنگ بزند و اطلاع دهد. و اگر واقعا راس ساعت ۸:۲۰ دقیقه شما را درب رستوران ملاقات کرد، کار او واقعاً تحسین برانگیز است.

چراغ سبز#۲: عضو گروه شدن؛

یکی از نشانه های وجود سازش میان شما و شوهرتان این است که او شما را از هر نظر پذیرفته باشد و در تمام جمع های خود راه دهد. در زمانیکه خانواده، دوستان و همکارانش را ملاقات می کنید، ببینید که چگونه می توانید خود را با آنها سازگار سازید؛

آیا احساس می کنید که می توانید جزئی از گروه او باشید؟ اگر این چنین نباشد ارتباط شما به بن بست خواهد رسید. او هر چقدر هم تلاش کند، باز هم فشاری که از خارج بر او وارد می گردد، باعث ایجاد جدایی میان شما دو نفر خواهد شد.

چراغ سبز#۳: ارتباط متعارف خانوادگی؛

ارتباطی که میان هر یک از اعضای خانواده آقا وجود دارد، گویای مطالب بسیار زیادی در مورد اوست. رابطه او با مادرش چگونه است؟ با پدر؟ و با خواهرها و برادرهایش چطور؟ به طور کلی رفتار او با افراد دیگر به چه شکل است؟ اگر در همان ابتدای کار نمی توانید یک مرتبه مادرش را ملاقات کنید

فقط کافی است دقت کنید که او در مورد مادرش به شما چه می گوید. داشتن رابطه های عاطفی و مناسب با خانم های فامیل، همیشه به عنوان یک امتیاز مثبت محسوب می شود. این امر نشان می دهد که او برای خانم ها ارزش قائل است و با شما هم به خوبی رفتار خواهد کرد.

چراغ سبز#۴: اشتیاق به آینده؛

همچنان که به جاده ای که در جلویتان است نگاه می کنید، همواره به یاد داشته باشید که: “مهم نیست الان کجا هستید، مهم این است که به کجا می روید”. مثلا اگر همسرتان در حال حاضر از نظر مالی وضعیت مناسبی نداشته باشد،

( ممکن است دانشجو باشد و یا تازه شغلش را شروع کرده باشد) اما به آینده خود خیلی خوش بین بوده و با علاقه وافر به آن نگاه کند، نباید او را به خاطر مسئله بی پولی کنار بگذارید، چراکه آینده روشنی در انتظار اوست. برخورداری از چنین حس انگیزه و علاقه ای به اندازه طلا گرانبهاست و به یک دنیا می ارزد.

چراغ سبز#۵: علاقه و جاذبه جنسی؛

جاذبه جنسی خواه نا خواه در هر رابطه به وجود می آید و در برخی موارد وجود آن میسر نخواهد شد، مگر در صورتیکه شما ابتدا دوستی و محبت دوجانبه را با یکدیگر تجربه کنید. اگر فقط رابطه جنسی را تجربه کنید، آنگاه مثل این است که در لبه پرتگاه در حال رانندگی هستید. اگر به دنبال عشق دائمی هستید باید دوستی و محبت را در کنار جاذبه های جنسی جای دهید.

چگونه با احتیاط به جلو برانیم

اگر قصد ملاقات یک جنتلمن را دارید، بد نیست نکات اضافی زیر را نیز به خاطر بسپارید:

به قلب خود اعتماد کنید

آیا درون وجودتان صدای دیالوگ هایی نظیر: “چرا اینقدر دیر متوجه شدم؟” و یا “باید از اول می دونستم که یک همچین اتفاقی خواهد افتاد” را حس کرده اید؟ این امر بدان معناست که شما همواره در حال باطنی کردن مشکلات هستید و تمام مشکلات پیش آمده را به پای خودتان می نوسید و در همه حال خودتان را مقصر می دانید.

در ابتدا باید از چنین انتقادهای تند و خشنی نسبت به خودتان دست بکشید و یاد بگیرید که به کودک درونتان گوش فرادهید. خانم ها معمولا از درک شهودی بالایی برخوردار هستند؛ بنابراین اگر قلبتان به شما می گوید چیزی غلط است مطمئن باشید که همانطور خواهد شد. از روی غریزه خود عمل کنید و آنگاه می بیند که هیچ کس نمی تواند قلبتان را بشکند.

رفیقی برای سبک سنگین کردن همراه ببرید

میزان معینی شک و بدبینی در اولین قرار ملاقات امری کاملا طبیعی و عاقلانه است. خوب است که همیشه در اولین جلسات ملاقات یکی از دوستان دختر خود که به او اعتماد دارید را همراه ببرید. امکان دارد که آنچنان جذب دل و قلوه دادن شوید که متوجه بسیاری از علامت های خطر نشوید. دوست خود را نیز همراه خود ببرید،

تا اگر چیزی مشکوکی بود که شما از آن غافل بودید، او متوجه شود. به این دلیل که دوست شما از خارج به رابطه نگاه می کند، به راحتی می تواند متوجه موارد مشکوک شود. به عنوان مثال می فهمد که تون صدای او صادق و بی ریا نیست و همچنین می تواند عادت های بدی که شما از آنها چشم پوشی می کنید را مو به مو به خاطر می سپارد.

از جاده ای سفر کنید که رفت و آمد کمتری دارد

معمولا خانم ها بیشتر به سمت آقایونی متمایل می شوند که صلاحیت ها و شایستگی های متفاوتی داشته باشند. مشکل اینجاست که به سرعت متوجه میشوند که عشق و عاشقی هیچ ارتباطی به شغل فرد، رنگ مو، و یا موقعیت های اجتماعی ندارد.

معمولاً توصیه می شود که با افرادی قرار ملاقات بگذارید که اندکی از “ایده آل” هایتان فاصله دارند. اگر همیشه عادت دارید با مردهای قد بلند قرار ملاقات بگذارید، این بار با مردهای کوتاه قد بیرون بروید. مردهای سن بالا را ترجیح می دهید، این بار با جوان تر ها رابطه برقرار کنید.

به پیشنهادهایی که معمولا شما را جذب نمیکند پاسخ مثبت دهید. همه چیز را مخلوط کنید تا نتیجه بدست آمده شما را سورپریز کند.

مطالب پیشنهادی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X بستن
X بستن
X بستن