X بستن
X بستن
برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی – زندگی برتر
خانه / ازدواج / برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی

برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی

برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی

برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی

برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی
برخورد صحیح با اختلافات خانوادگی

بتازگی از مرحله ماه عسل رابطه خود عبور کرده و کم کم مـشکلات و درگیریهای زندگی گریبان گیر شما می شـود.

بـیـامـوزید که چگونه می توانید از مشاجرات رهایی یافتـه و مدت زمانی را تنها باشید و مهمتر ازهمه مطمئن گردید که مشکلات شما بعد از حلل و فصل دیـگر تـکرار نـخواهند شد.

۱- او به شما ( بطور کامل ) اعتماد ندارد او بدگمان شـده که شـما به همه زنان اطراف خود چـشم  میدوزید. چرا؟

احتمالا به این دلیل که شما حس بیـنـایـی داشته و درنتیجه جنس مخالف را مورد توجه قرار میدهید.

در عوض این موضوع باعث حسادت ورزیدن وی میگردد. در حالی که ممکن است تا حدی حق داشته باشد، عمدتا در اشتباه است. بلی، شما به زنها نگاه می کنید امـا به طـور غیـر عـمـدی و مـخـتـصر. در نـهایت با برانداز نمودن زنان،

سخت افزار مـغز شما دارد کاری را که از قبل برنامه ریزی شده است انجام میدهـد. ایـن به معنای تـعاقب و پیگیری آن زنان نمی باشد. همسر شما باید این مطلب را دانسته و درک نماید.

راه حل: او را به همراه دوستـان دیـگر خود به بیرون دعوت کرده و به وی نشان دهید که چشمان شـما مـتوجـه او است. یک کار موثر دیگر که به او افراطی گریش را بفهماند، انجـام بـازی ” بـه نظر تو آن مرد/زن جذاب هست؟ ” می باشد. به وی نشان دهید که توجه کردن به افـراد جذاب طبیعی است. با بیضرر نـمایـاندن عمل مذکور، این غریزه انسانی را تا پایین ترین حد خطرناکیش تقلیل خواهید داد.

۲- نیاز بیشتری به اوقات “تنهایی” دارید بعد از گذراندن زمان قابل ملاحظه ای با یکدیگر، جـدا کردن خود از وی دشوار خواهد بود. صمیمیت و علاقه هنـوز وجـود دارد ولـی احساس میکنید که نیاز دارید زمانی را بدون او سپری نمایید.

راه حل: اوقات با او بودن را به بهترین وجه سپری کنید. فقط این نباشد که روی کاناپه نـشسته و بدلیل اینکه حوصله انجام کار دیگری را ندارید، با هم تلویزیون تماشا کنید. قـرار ملاقاتی رسمی را ترتیب دهید: او را به یک رستوران برده و سپس به یک کافه بروید. در شبهایی که برنامه ای ندارید و او پیشنهاد با هم بودن می کند، بـگویید که زمانی برای استراحت و رها شدن از استرس روزانه نیاز دارید.

هـمـچنین میتوانید او را تشویق به گذراندن وقتش با دوستان خود نموده و یا سرگرمــی جدیدی برایش فراهم کنید. این عمل بـرای شـما فـرصـتـی بـوجـود مـی آورد کـه هـنگـام مـلاقـات مـجدد او، انتظار چیز جدیدی را داشته باشید. و اگر سرگرمی جدید وی به طـور اتفاقی تماشای فوتبال باشد، دیگه چه بهتر. درسته؟

۳- دائما دعوا می کنید هنگامی که اختلافات کوچک تبدیل بـه جـنگهای تمام عیار میشوند، احتمال از بین رفتن رابطه زیاد میگردد. روی کاناپه خوابیدن اصلا خوشایند نیست.

راه حل: مشاجـره را از هـمان آغاز پایان دهید: آیا موضوع واقعا ارزش بحث کردن را دارد؟ اگر دارد سعی کنید مشکل را از نقطه نظر او تحلیل کنید. فعالانه و بـا دقـت گـوش دهـید. ممکن است او به آنچه که باعث خرابی فـکـرش شـده اشـاره نـمـاید؛ ایـن اطـلاعـات را نـادیـده نپندارید. این عمل باعث خواهد شد او نیز متقابلا به صحبتهای شما گوش داده و آنها را مد نظر بگیرد.

۴- در خصوص مسائل مالی اختلاف نظر دارید اگر با هم زندگی میکنید، چه کسی چه چیزی را پرداخت میکند؟ آیا وقتی برون میروید، همیشه شما صورتحساب را پرداخت میـنمایـید؟ ممکن است تصور کنید او دارد از شما استفاده می نماید. دریابید.

در طولانی مـدت سـؤالاتی از این قبیل میتواند باعث ایجاد موانعی در زندگی شما گردد و در صورتی کـه از ذهـن پـاک نشوند، گـاهی نـیز مـتاسفانه تنفر و رنجش تدریجی را در رابطه بوجود می آورند.

راه حل:  یک حساب بانکی مشترک برای هزینه هایی که هر دوی شما در آنها سهیم هستید باز کنید.

در غـیـر این صورت بصورت دانگی بیرون رفته و یا نوبتی صورتحساب ها را پرداخت نمایید. از هر روشی که انتخاب می کنید، از ایـن ابـزار بـرای اعـاده برخی موازنات مالی بـهـره ببرید. کار شما تنها برای یک برنامه ریزی مالی نـبـوده، بـلـکه بـرای حـفـظ و بـقـای رابطه تان نیز مفید واقع خواهد شد.

۵- دیگر احساسی وجود ندارد شعله های آتشین عشق در حال فروکش کردن است و دیگر هیچیک از شما تمایلی بـه رومانتیک بودن از خود نشان نـمی دهد. اکـنـون زمان آن رسیده که زندگی جنسی خود رنگ و بویی تازه بدهید.

راه حل: بعد ازظهری رومانتیک را در منزل خود ترتیب داده و یا اتاقی در یـک هتل خوب اجاره کنید. یک نوشیدنی خنک، چند عدد شمع روشن و یک دون ژوئن. ایــده دیگر می تواند رفتن به مسافرتهای کوتاه در آخر هفته باشد.

۶- بیش از حد کار می کنید او تصور می کند که شما وقت زیادی را برای کارتان صرف مینمایـید. آیـا حق دارد؟ ماندن سـر کـار تا دیر وقت و یا کار کردن در آخر هفته ها برایتان عادی اسـت؟ اگـر هـست پـس بهتر است به خاطر حفظ رابطه تان در مورد الگوی کاری خود تجدید نظر کنید.

راه حل: بهره وری خود را در محل کارتان افزایش دهـید. بـرخی از بـعد از ظهر ها را فاکتور گرفته و وقت خود را با همسرتان بگذرانید. سعی کنید به اندازه نیازش به او توجه کنید.

جـوری بـرنـامه ریـزی نمایید که بتوانید ساعات بیشتری را در آخر هفته بـرای نهار با هم صـرف کنـیـد. اگر محل کارتان به هم نزدیک است سوار اتومبیلتان شده و او را برای نـهـار به بیرون ببرید.

مشکلات خود را حل کنید

زندگی همانند یک خیابان دو طرفه می بـاشـد. به یـاد داشـته بـاشـید اگـر شـما در برابر همسرتان فداکاری کرده و از خود گذشتگی نشان دهید،او نیز لازم است مقابله به مثل نماید و اگر نه، باید در اینکه وی همان شخص دلخواه شما است یا خیر تجدید نظر کنید.

بخاطر داشته باشید که روابط مستلزم نگهداری و مصالحه و سازش هسـتـند. هـمیشه مسائلی وجود خواهد داشت که نیاز به حل و فصل کردن دارند.

اگـر ایـن پیشنهادات حل مشکلات را مورد استفاده قراردهید، احتمال اینکه بتوانید خود را از ناراحتی و آشفتگی بیرون آورید، بیشتـر خواهـد شـد. بـعلاوه از دست شنیدن نق زدنهای دائمی همسرتان نجات خواهید یافت.

مطالب پیشنهادی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.