خانه / مسائل زناشویی / اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

مهریه بالا

5 اخلاق برتر همسر خوب
اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

لطفا دختر خانوم ها جواب بدن ، ممنون میشم
زوجینی را دیدم که بعد از آزمایش و دست کردن حلقه ازدواج به دلیل اصرار بیش از اندازه  زیاد پدر و مادر دختره بر مهریه زیاد، از ثبت ازدواجشون در اون جلسه خودداری کردند و مادر دختره گفت یا آنچه من میگویم یا اینکه رابطه را به هم میزنیم. بعد از یکی دو روز پدر و اقوام زوجه که دیدند قضیه جدی است واسطه فرستاده بودند که هر چه شما بگین ، چون می دیدند که بین اقوام و آشنایان اسم گذاشتن و کنار کشیدن برای اونا بد است .

اما پسر زیر بار نرفت و به هم زدند .غیر از اینکه پسر کار خوبی انجام نداد که اسم روی دختر مردم گذاشتن و به هم زدن کار خوبی نیست و از این حرف ها و….

حالا سوال که وجود داره اینکه:
توقع و اصرار بر مهریه زیاد از طرف خانواده دخترخانوما جهت محکم کاری است یا چشم هم چشمی یا منظور دیگری در کار است؟

چرا خانواده ها بر مهریه زیاد اصرار دارند ؟

اگر مهریه زیاد اهرمی برای زن است که مرد نتواند او را طلاق دهد پس چرا این همه زندانی مهریه در زندانها وجود دارد وروز به روز هم به تعدادش افزوده میشود ؟ و چرا این همه خانوم را می بینیم که در دادگاهها میگویند مهرم حلال و جونم آزاد؟

و چرا خیلی از زندگی ها را می بینیم که با مهریه کم استوار و محکمند؟

لطفا همگی کامنت بزارن

اصرار زیاد خانواده ها بر مهریه

مطالب پیشنهادی

 

یک دیدگاه

 1. یا خدا!!!
  داداش این فامیلای شما(یا چه می دونم آشنایانتون) چرا این جورین؟؟؟؟؟آخه کی قبل صحبت درباره ی مهریه می ره آزمایش و حلقه می خره؟؟چرا این جوری می کنن اینا؟؟؟؟؟
  فقط محض اطلاعتون می گم:صحبت درباره ی مهریه و شیر بها مربوط به آخرین مرحله ی خواستگاریه!یعنی اول با هم به تفاهم می رسن بعد می رن سراغ آزمایشگاه و دیگر مراحل ! آخه قبل صحبت درباره ی موضوع به این مهمی چرا اسم گذاشتن رو دختر مردم؟؟؟؟؟؟(البته یه حدسی هم می زنما:این که قبلش درباره ی مهریه صحبت کردن ولی خانواده ی دختر بعد خرید حلقه و آزمایش خواستن بزنن زیر حرفاشون و دبه در بیارن دیگه!عجججججب آدمایینا
  حالا جواب سوالاتون:من نمی دونم واسه محکم کاریه یا چشم و هم چشمی ،چون تو خونواده ی ما مهم ایمان و نجابت طرفینه و دیگه به پول و پله ی طرف انقد بها داده نمی شه!(البته حدس می زنم به هر دو دلیل باشه.اما اینا کور خوندن.با این چیزا نمی شه زندگی مشترکو نگه داشت.پسره اگه یه کم تیز و فرز باشه،چنان بلایی سر دختر و خونوادش میاره و انقد تو راهروهای دادگاه می دونتشون که بگن:شکر خوردیم!مهریه نخواستیم!شما فقط لطف کن دختر ما رو طلاق بده!تااازه اگه اون پسره کرمش نگیره و نخواد اذیت کنه و تلافی در آره،تو این مرحله ولشون می کنه.اگه نه که یه چن سالی باید بدون تو دادگاها!آخه نوبتای دادگاه شیش ماه شیش ماست!یا بیشتر!!!به این راحتیا که حکم طلاقو صادر نمی کنن
  خانواده ها بر مهریه ی زیاد اصرار دارن؟!داریم؟؟؟؟آخه چرا؟؟خونواده ی ما که این جوری نیستن!!!!!( اگه به جواب قانع کننده ای رسیدین به منم بگین.دستونم درد نکنه!)
  مهریه اهرم نیست خواهران من،ابر اهرمه!!(سوپر اهرم!!!) ….شوخی کردم.استفاده ی ابزاری!از مهریه اصلا کار درستی نیست.باید از همون اول سنگ بنای ازدواجتون رو برپایه ی عشق و احترام متقابل قرار بدید.ازدواج،پیوند دو نفر با فرهنگ ها و اخلاق و سلایق مختلفه.پیوند دو زندگی و چیزی که باعث می شه دو نفر یک عمر عاشقانه در کنار هم زندگی کنند،نه پوله،نه قیافه،نه خونه،نه ماشین،نه…کلا اینا نیست دیگه!
  مهم تفاهمه(پس بیخود سعی نکنید با مهریه ی بالا برای خودتون خوشبختی ضمانت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X بستن
X بستن
X بستن